Brno – Soběšice 2015

Brno – Soběšice 2014

Brno – Soběšice 2013

21.9.2013 se klub opět rozjel do Brna na ukázkovou jízdu do vrchu a výstavu historických vozidel. Bylo vystaveno 7 motocyklů Ogar z toho 6 z Motoveterán klubu Ogar.

Ze 122 motocyklů se umístili na 28.místě Kunt Roman, 35.místě Oulehla Jaroslav, 81.místě Minář Aleš, 87.místě Rokos Tomáš a 102.místě Blažek Tomáš. Po skončení závodu se klub přesunul do sklípku v Zaječí.

Zbraslav – Jíloviště 2013

Dne 7.9.2013 se účastnili Václav Melichar a Tomáš Rokos jízdy do vrchu Zbraslav – Jíloviště.  Ze 40 motocyklů se umístil Václav Melichar na 4.místě a Tomáš Rokos na 8.místě.

Pacovský okruh 2013

Letošního jubilejní MEZINÁRODÍ VETERÁNRALLYE při PACOVSKÉM OKRUHU 2013 se účastnil Václav Melichar – ogar 1937 v doprovodu Josefa Vyštejna na ogaru 1947. Václav Melichar získal 1.místo.

Classic show Brno 2013

Náš klub se opět účastnil výstavy a veletrhu historických vozidel v Brně. Byly vystaveny tři motocykly, připomenuli jsme akce z minulého roku jako výjezd Ogarů na Grossglockner.

Na Ogaru zemí Českou – Karlštejn a představily jsme akce plánované na tento rok – Na Ogaru zemí Českou III.ROČNÍK – Stachy, výstavu motocyklů v Národním technickém muzeu.

Brno – Soběšice 2012

Team Ogar so opět po roce účastnil jízdy do vrchu na pravidelnost kde se klub rozrostl o dalšího člena a tentokrát závodilo 5 závodníků. Ze 147 motocyklů se na 15.místě umístil Tomáš Rokos, 28.místě nový člen Jaroslav Oulehla, 35.místě Aleš Minář, 114.místě Václav Procházka a 136 místě Tomáš Blažek. Po zakončení závodu se klub přesunul do sklípku v Bořeticích.

Cílová jízda motocyklů ke 100.výročí narození Mistra sportu Jana Lucáka

Tomáš Rokos, Jan Smítka a Roman Kunt se účastnili jízdy motocyklů s odhalením pamětní desky Janu Lucákovi.
Byl všestranným motocyklovým sportovcem, jezdil soutěže, silniční závody a zejména plochou dráhu. Před válkou soutěžil úspěšně na motocyklu Ogar a už tehdy jezdil i silniční závody motocyklů.Jako tovární jezdec firmy Autfit závodil na domácích okruzích také na dvoudobých strojích Ogar s vodním chlazením. Po válce jezdil na Walterech 250 a 350 ccm, se kterými vybojoval nejedno vítězství .Jeho nejúspěšnější disciplínou ale byla plochá dráha, kde získal mezi diváky za svou dravou jízdu přezdívku „Vražda“. Závodil v tehdejší Jugoslávii, Německu, Rakousku, Holandsku, Švýcarsku, Maďarsku i Polsku. Doma se proslavil hlavně na Velké ploché dráze v Praze a na Zlaté přilbě v Pardubicích, kterou získal v roce 1951. V Praze na Strahově se stal třikrát vítězem.
Po skončení aktivní jezdecké kariéry u ploché dráhy zůstal a předával své zkušenosti mladých nástupcům. Působil jako trenér v pražské „Čafce“ a později jako trenér reprezentace.

Výjezd na Grossglockner 2012

Brno – Soběšice 24.9.2011

OLYMPUS DIGITAL CAMERANáš klubový team si nemohl nechat ujít další ročník Soběšic, ze čtyřech přihlášených motocyklů  startovaly pro poruchu jen tři, ale i tak jsme si to velice užili.

Zbraslav Jíloviště 3.9.2011

7Na tomto ročníku poprvé startovaly čtyři motocykly Ogar, první místo v tomto prestižním závodě  obsadil Václav Melichar,  blahopřejeme.  Je to historicky první vítězství této značky na Zbraslavi a krásný dárek k 70. narozeninám, které Václav oslavil.

Rallye Železné hory 2011

Jiří Švejda získal první místo na této akci.

Nepomucký trojúhelník 31.7.2011

Václav Melichar si poradil i s nepřízní počasí a obhájil první místo na této krásné soutěži .

Classic Show 3-5.6. 2011

p1080392Náš klub se účastnil druhého ročníku veteránského veletrhu a výstavy s prezentací renovátorských dílen a veterán klubů Classic Show – Brno. Klub zastupovali Tomáš Rokos a Tomáš Blažek, náš stánek budil velkou pozornost a presentoval především činnost našeho klubu a historii motocyklů Ogar.  Expozici tvořily tři motocykly Ogar Standard po renovaci, Ogar 4 v původním stavu, Ogar 4 model 1946 v původním stavu a torzo Ogara Standard v nálezovém stavu, které jsme obsypali slámou a položili do ní vejce. K našemu velkému překvapení se těšil největší pozornosti z řad návštěvníků právě tento stroj. Odborná komise vyhodnotila Ogar 4 za nejlepší motocykl v původním stavu vyrobený do roku 1939.

Brno – Soběšice 25.9. 2010

Předseda klubu Tomáš Rokos se účastnil jízdy veteránů v Brně-Soběšicích, kde se umístil na 2.místě v jízdě pravidelnosti a na 3.místě za rychlost.

Zámek Berchtold září 2010

Václav Melichar a Tomáš Rokos se účastnili jízdy zručnosti na zámku Berchtold, kde se Václav Melichar umístil na 1.místě a Tomáš Rokos na 3.místě.

Jízda veteránů na Vysočinu – srpen 2010

Jízdu pořádal předseda klubu Tomáš Rokos se svými přáteli a motocykly různých značek.

Nepomucký trojúhelník 1.8.2010

Václav Melichar obsadil skvělé první místo v tomto závodě.

Motortechna Brno 24.4.2010

23Náš klub dostal nabídku presentovat některé naše stroje na výstavě veteránu na Brněnském výstavišti , která je součástí již tradiční Brněnské Motortechny. Naše výstavka byla malým lákadlem na námi chystanou akci v Praze.

Pražská noblesa 10.10. 2009

Sobota 10.10.se stala významným dnem pro mnohé příznivce historických vozidel, i naši dva členové pan Václav Melichar a předseda klubu Tomáš Rokos se účastnili této akce, která je věnována noblesnímu chování nejen za volantem.

Zbraslav – Jíloviště 5.9.2009

Druhé místo v kategorii motocyklů obsadil Tomáš Rokos na stroji Ogar 4 model 1946

Oberlausitz rallye 11.7. 2009 (německo-polsko- česko-německo)

37-009Tomáš Rokos se vydal zkusit štěstí na zahraniční akci a i přesto, že celá akce byla perfektně připravená, nebyla pro něj vůbec úspěšná. Asi v polovině závodu se přiřítil německý účastníka dobrzdil až o Tomášového Ogara, škoda sice nebyla katastrofální, ale celý přední blatník musel do laku. Smůla však měla ještě jedno překvapení, a to v podobě zadřeného ložiska v zadním převodníku. Přesto, že závod nebylo možné dokončit, malou náplastí byla cena za nejstarší motocykl v soutěži.

Pacovský okruh 20.6.2009

První místo v kategorii E obsadil Jiří Urbánek, vyhrál na stroji Ogar 4 model 1946.