Ve spolupráci s NTM byla dne 12.11. 2013 zahájena výstava motocyklů Ogar jako připomínka zahájení sériové výroby. Tato výstava byla podpořena Magistrátem hlavního města Prahy.

Jak zahájení výstavy probíhalo si můžete přiblížit z následujících fotografií, případně odkazů na stránky, jež se této výstavě věnovali.

Prodej kalendáře na rok 2014

V souvislosti s výstavou byl vytištěn kalendář na rok 2014,který obsahuje 12ks hlavních a 36 detailních fotografií motocyklů Ogar.Cena za ks 350,- . V případě zájmu o kalendář nás prosím kontaktujte emailem –  rokos.truhlarstvi@seznam.cz

Brno – Soběšice 2013

21.9.2013 se klub opět rozjel do Brna na ukázkovou jízdu do vrchu a výstavu historických vozidel. Bylo vystaveno 7 motocyklů Ogar z toho 6 z Motoveterán klubu Ogar.

Ze 122 motocyklů se umístili na 28.místě Kunt Roman, 35.místě Oulehla Jaroslav, 81.místě Minář Aleš, 87.místě Rokos Tomáš a 102.místě Blažek Tomáš. Po skončení závodu se klub přesunul do sklípku v Zaječí.

Zbraslav – Jíloviště 2013

Dne 7.9.2013 se účastnili Václav Melichar a Tomáš Rokos jízdy do vrchu Zbraslav – Jíloviště.  Ze 40 motocyklů se umístil Václav Melichar na 4.místě a Tomáš Rokos na 8.místě.

Pacovský okruh 2013

Letošního jubilejní MEZINÁRODÍ VETERÁNRALLYE při PACOVSKÉM OKRUHU 2013 se účastnil Václav Melichar – ogar 1937 v doprovodu Josefa Vyštejna na ogaru 1947. Václav Melichar získal 1.místo.

Na Ogaru zemí Českou – III. ročník 2013

Classic show Brno 2013

Náš klub se opět účastnil výstavy a veletrhu historických vozidel v Brně. Byly vystaveny tři motocykly, připomenuli jsme akce z minulého roku jako výjezd Ogarů na Grossglockner.

Na Ogaru zemí Českou – Karlštejn a představily jsme akce plánované na tento rok – Na Ogaru zemí Českou III.ROČNÍK – Stachy, výstavu motocyklů v Národním technickém muzeu.

Brno – Soběšice 2012

Team Ogar so opět po roce účastnil jízdy do vrchu na pravidelnost kde se klub rozrostl o dalšího člena a tentokrát závodilo 5 závodníků. Ze 147 motocyklů se na 15.místě umístil Tomáš Rokos, 28.místě nový člen Jaroslav Oulehla, 35.místě Aleš Minář, 114.místě Václav Procházka a 136 místě Tomáš Blažek. Po zakončení závodu se klub přesunul do sklípku v Bořeticích.

Cílová jízda motocyklů ke 100.výročí narození Mistra sportu Jana Lucáka

Tomáš Rokos, Jan Smítka a Roman Kunt se účastnili jízdy motocyklů s odhalením pamětní desky Janu Lucákovi.
Byl všestranným motocyklovým sportovcem, jezdil soutěže, silniční závody a zejména plochou dráhu. Před válkou soutěžil úspěšně na motocyklu Ogar a už tehdy jezdil i silniční závody motocyklů.Jako tovární jezdec firmy Autfit závodil na domácích okruzích také na dvoudobých strojích Ogar s vodním chlazením. Po válce jezdil na Walterech 250 a 350 ccm, se kterými vybojoval nejedno vítězství .Jeho nejúspěšnější disciplínou ale byla plochá dráha, kde získal mezi diváky za svou dravou jízdu přezdívku „Vražda“. Závodil v tehdejší Jugoslávii, Německu, Rakousku, Holandsku, Švýcarsku, Maďarsku i Polsku. Doma se proslavil hlavně na Velké ploché dráze v Praze a na Zlaté přilbě v Pardubicích, kterou získal v roce 1951. V Praze na Strahově se stal třikrát vítězem.
Po skončení aktivní jezdecké kariéry u ploché dráhy zůstal a předával své zkušenosti mladých nástupcům. Působil jako trenér v pražské „Čafce“ a později jako trenér reprezentace.

Výjezd na Grossglockner 2012

Ogary na Grossglockneru – Galerie

Ogary na Grossglockneru 2012

119-119Myšlenka zdolat Rakouský Grossglockner vznikla asi před rokem, když jsem navštívil Vaška Melichara, abych mu jménem klubu blahopřál k jeho sedmdesátým narozeninám. Václav se mi svěřil, že jeho velkým snem by bylo vyjet na Grossglockner.  Jelikož jsem pro každou srandu, obvolal jsem kluky z klubu že bychom uspořádali celou výpravu na počest Vaškových narozenin. Během několika dnů bylo rozhodnuto, sedm jezdců pojede celou trasu Praha-Grossglockner-Praha cca. 1200km a Vašek Melichar a Láďa Zemánek se k nám přidají až pod kopcem.  Start jsme naplánovali na 30.7.2012 od bývalé továrny Ogar  v Praze Strašnicích, celou trasu jsme naplánovali na pět etap, první z Prahy do Vyššího Brodu, druhou z Vyššího Brodu do městečka Bruck , třetí z Brucku na vrchol Grossu a zpět, čtvrtou z Brucku do Vyššího Brodu a pátou z Vyššího Brodu do Prahy. Tolik tedy naše plány a přípravy , ale pojďme k realitě ta rozhodně nebyla tak nalajnovaná.