O klubu

Motoveterán klub Ogar byl založen 15.4.2009 partou nadšenců a příznivců motocyklů tovární značky Ogar. Za dobu své existence si klub vybudoval pevnou pozici a řadí se mezi nejaktivnější veteránská hnutí.

Naším hlavním zájmem je zachovat kus naší motoristické historie, kterou připomínáme každoročním setkáním pod názvem Na Ogaru zemí Českou. Značku Ogar propagujeme i v zahraničí, kde jezdíme po stopách starých cestovatelů, kteří nám jsou velkým vzorem.

Historie značky Ogar

Firma Autfit, která v roce 1934 motocykly Ogar začala vyrábět, byla založena již za Rakouska-Uherska v roce 1910 panem Janem Machkem. Za první republiky byl Ogar třetí největší výrobce motocyklů v ČSR. Po druhé světové válce v roce 1945 byla firma Ogar a.s. prodána Zbrojovce Brno a.s. Po znárodnění a sloučení se značkami Jawa a ČZ byla v podstatě značka Ogar odsouzena k zániku. Poslední stroje pod touto značkou byly vyrobeny v roce 1949.