O klubu

Motoveterán klub Ogar byl založen 15.4.2009 partou nadšenců a příznivců motocyklů tovární značky Ogar. Klub se neustále rozrůstá o nové členy, kterým se může stát každý kdo vlastní tento motocykl, nebo je fandou této značky.

Firma Autfit, která v roce 1934 motocykly ogar začala vyrábět byla založžena jižž za Rakouska-Uherska v roce 1910 panem Machkem. Za první republiky byl Ogar třetí největší výrobce motocyklů v ČSR. Po druhé světové válce v roce 1947 byl Ogar společně s Jawou a ČZ začleněn pod národní podnik Zbrojovka Brno závod Ogar. Ve snaze zaschovat tuto značku byl téhož roku představen nový motocykl s dvouválcovým dvoudobým motorem osazeným do podvozku Jawy pérák. Motocykl měl označení Ogar 350 model 12, v roce 1949 končí sériová výroba a značka Ogar v podstatě zanikla, objevila se už jen výjimečně na několika závodních speciálech.

Naším hlavním zájmem je zachovat kus naší motoristické historie a oprášit lesk této značky,  který beze sporu měla. Pokud vlastníte motocykl Ogar a máte chuť a zájem přidat se k partě nadšenců této značky, jste vítáni, nebo pokud tento motocykl nevlastníte, ale naše nadšení a snaha vás zaujala a máte zájem nás jakkoliv podpořit, budeme vděčni.

Členské příspěvky činí 500 Kč ročně a jsou splatné vždy do konce března na účet, který je uveden v sekci Kontakt